pühapäev, veebruar 04, 2018

Pole ilu ilma rahata

Kõik sai alguse ühes joogalaagris, mille teemaks oli raha. Arutlesime seal mitmeid teemasid nagu näiteks meeste vastutustunne majandusliku edukuse ees, inimeste rahalagi iseendale ja veendumused, mis oleme lapsepõlvest kaasa saanud. Igatahes pani see kõik mind piisavalt mõtlema, et osta T. Harv Eker'i raamat "Miljonäri mõtteviisi saladused". Ühest küljest leidsin seda lugedes, et olen juba piisavalt sellisest budismi-laadsest-jooga-ja-muidu-positiivsest-taotluste-jms mõtteviisist päris hästi aru saanud ehk et sellistel raamatutel on mind raske üllatada või täielikult võluda. Teisest küljest oli see siiski mõnus ning positiivsust andev lugemine, mis pani mõtte tööle ning ideed jooksma. Kõige enam jäi meelde autori poolt soovitatav jaotus, kuidas igakuist tulu jagada:
10% pikaajalisteks investeeringuteks (seda ei puutu kunagi)
10% lõbutsemise kontole - kuluta asjadele, mis panevad Sind tundma tõeliselt rikkana
10% pikaajaliste säästude kulutamise kontole
10% hariduskontole
50% igapäevaste kulutuste kontole
10% annetuste kontole.

Veel meeldejäävaid kohti:
 • Mõtted viivad tunneteni. Tunded viivad tegudeni. Teod viivad tulemusteni.
 • Raha ei saa muuta sind millekski, mida sa juba pole. Inimesed, keda sunnib tagant soov oma väärtust pidevalt tõestada, ei leia abi suurtest rahahunnikutest, sest see ei ravi sügavat hingehaava, mistõttu ei tundu miski ega keegi nende jaoks piisavalt hea. Kui inimene iseennast ei väärtusta, ei piisa talle kunagi ühestki rahasummast ega ka millestki muust siin maailmas. 
 • Praegusest hetkest alates tee nii: iga kord, kui sa tabad end süüdistamas, õigustamas või hädaldamas, lõpeta kohe ja muuda suunda. Tuleta endale meelde, et sa ise lood oma elu, ja pidevalt tõmbad oma ellu kas edu või jama. 
 • On peaaegu võimatu olla tõeliselt õnnelik ja edukas, kui sa pidevalt januned tähelepanu järele. Sest kui sa jahid tähelepanu, oled sa teiste inimeste meelevallas.
 • Kirjuta paberile, mis on sinu arvates su sünnipärased anded. Samuti kirjuta, kus ja kuidas saaksid neid andeid oma elus veelgi enam kasutada. Leia viise, kuidas oleks võimalik oma töö või äriga senisest kümme korda rohkem aidata probleeme lahendada. 
 • "Õnnista seda, mida endale ihkad" - Huna filosoofia
 • Rikkad on valmis oma häid omadusi kõikidele kuulutama. 
 • Ostes asju hetkelise rahulduse saamiseks, tähendab enamasti vaid seda, et üritad tulutult korvata puudujääke oma elus. Liigse raha kulutamisega soovitakse tihti oma negatiivsetest tunnetest lahti saada. 
 • Mõtle välja vähemalt kolm strateegiat, millega suudaksid luua sissetuleku ilma tööl käimiseta.
 • Mugavus on ülehinnatud. Mugavus võib tekitada küll mõnusalt sooja ja turvalise tunde, kuid see ei lase sul areneda. Et isiksusena areneda, pead sa oma mugavustsooni laiendama. Seega saad sa vaid tegelikult areneda vaid siis, kui oled oma mugavustsoonist väljas. 
 • Edaspidi, kui tunned end ebamugavalt, siis selle asemel, et tõmbuda tagasi oma mugavustsooni, patsuta endale seljale ja ütle: "Ma vist arenen," ja liigu jätkuvalt edasi. 
 • Õnn ei peitu üksluises elus, pidevalt mõeldes, mis oleks võinud olla. Õnnelik ollakse siis, kui ei takistata oma loomulikku arengut ja elatakse täisväärtuslikku elu. 

Kommentaare ei ole: