esmaspäev, veebruar 12, 2018

I got that sunshine in my pocket

Kõrvemaa küngastel
Olümpiamängud, üritused, trennid, töö, õppimine, lugemine - nii need päevad mööduvad. Ikka mõnuga ja kiiresti. Ainult nohu kimbutas vahepeal. Eile suusatades sai 9 kilomeetri jooksul vist kilo tatti välja nuusatud, vähemalt endal oli küll selline tunne. Vaatamata sellele olid need imeliselt mõnusad suusakilomeetrid, mis sel korral Kõrvemaa radadel kogunesid. Pärast tantsutrenn otsa! Ja kui juba tantsimisele jutt läks, siis eelmisel kolmapäeval oli asendustrenn (Tuvi sõitis puhkama). Seda andis Ramon Paukson, kes õpetas Justin Timberlake eelmise aasta Oscarite Gala "Can't stop the feeling" kava. Noooo... välja see muidugi ei tulnud. Vähemalt mitte nii nagu oleks pidanud, aga trenn ise oli äärmiselt meeldejääv, sest Ramoni liikumine ja õpetused erinesid senistest kogemustest ja olid lihtsalt ilusad jälgida. 
Aga... olen ka erinevatelt üritustest kogunud vahvaid retsepte. Jook Skinny Bitch: Nipernaadi jõhvika viin, Aura pohla vesi ja külmutatud marjad. Originaalis kuulub retsepti viin, gaseeritud vesi ja laim.  Seejärel kaks toitu peedist - üks keedetud ja teine toorest. Ahjupeet: lõikad toorest peedist viilud ning segad marinaadiga (õli, tüümian, tšilli ja sool). Paned 200 kraadisse ahju ca 20ks minutiks. Peale küpsemist purustad peetide peale sinihallitusjuustu ja lased veel mõne minuti ahjus olla. Peedi-carpaccio: lõigu keedetud peet ja aseta alusele. Sega kokku kaste - 1 sl õunaäädikat, 0,5 tl kanget sinepit, soola, suhkrut, 3 sl oliiviõli (kui õigesti mäletan, siis mina lisasin ka küüslaugu). Kalla peedile. Raputa peale parmesani ning pane külma maitsestuma (retsept võetud "Tervis toidust" Vesta Reest raamatust). 
Ja siis ei saa üle ega ümber korra aastas toimuvast maailma-parima-tartari üritusest. Põdravasika sisefileest sai kokku nii hea tulemus, et ükski restoran ei suuda sellega võistelda. Ah et mis sisse läks? Kõige klassikalisemad tartari komponendid: liha (daaa :-)), hapukurk, sibul, kappar, anšoovis, vutimunade kollased (toored, eksole), worchesteri kaste, tabasco, soja, sool ja pipar. Tulemus on eriti maitsev röstsaial. Oeh, oli vast õhtusöök. 

Kommentaare ei ole: