pühapäev, jaanuar 28, 2018

Ja rattal polnud käike kiki miki

Caater ja Tantsugeen laval
Sündmusterohke nädala kõige glamuursem üritus oli neljapäeval toimunud Eesti Muusikaauhinnad gala. Esimest korda sattusin sellele üritusel kaks aastat tagasi, millest tulenevalt olin nüüd targem - ostsin piletid varakult ning riidedki valisime sel korral sobiliku pidulikkuse astmega. Kuna EMA tähistas oma kahekümnendat juubelit, siis oli selle aasta üritus väga võimas ning mastaapne. Äge avašõu, suurepärane lava kujundus, võimsad etteasted. Tutuvsin bändidega nagu Arop, Miljardid jpm mulle varem tundmatut. Just sel aastal anti 2 Quick Start'ile auhind Panus Eesti Muusikasse. Ja laval oli ka Monika Tuvi koos mõnede Tantsugeeni tantsijatega. Super. Tundsin ennast fantastiliselt!

Vähem glamuursed üritused väärivad ka mainimist. Teatris käisin kaks korda: esmaspäeval Linnateatris etendus Jäneseurg ning pühapäeval Nukuteatris etendus Pollyanna. Mõlemad etendused rääkisid keerulistest olukordadest ja nendega toime tulemisest. Linnateater muidugi tõsisemalt kui Nukuteater. Samas ka Jäneseurus oli kõike käsitletud läbi huumori prisma. Pannes mõtlema kuidas erinevad inimesed elavad erinevalt raskusi üle. Pollyanna omakorda pakatas särast ning õpetas rõõmumängu. Mind hämmastasid Pollyanna näitlejad - kõik olid nii suurepärased! Peaosas Tiina Adamson. Tädina Lee Trei. Keeruline on isegi parimaid välja tuua, sest igaüks oli viimasepeal hea.

Pühapäeva salat
Ka hea toit mahtus siia nädalasse. Reedel toimus G sünnipäevapidu Linnuküla Restos -  kodune ja heade toitudega mugavas asukohas toidukoht. Nädalavahetusel see-eest sai üle hulga aja retseptiraamatuid lehitsetud ning järgnevaid roogasid valmistatud:
* Sepik kitsejuustu ja praetud murakatega (nüüd mul küll enam murakaid sügavkülmas üle ei jää)
* Salat praetud šampinjonide-sibula-tomatiga, kus lisaks veel rooma salat, kurk, hapukurk, ingveri soja, natuke mango-tšilli salatikastet, mustsõstra äädikat ning sool-pipar-cayenne pipar.
* Ceviche:
- ahvena või muu valge kala filee
- laim, sidrun
- oliiviõli, sool, must pipar
- tomat
- punane sibul
- avokaado
- tšillikaun
Serveerimiseks Rooma salati lehed.
Kõigepeal tuleb lõikuda kala ning see mitmeks tunniks sidruni ja laimi mahlaga marineerida panna. Seejärel lisada ülejäänud kaste ning muud komponendid. Proovisime teha nii kammkarpide kui ka kalaga ja kala maitses paremini. 

Kommentaare ei ole: