reede, detsember 29, 2017

Sääl kus lõppeb, seal ka algab tee

"Lugu mungast kes müüs maha oma Ferrari", autor Robin S. Sharma. 

Alustasin selle lugemist Omaanist tagasi sõites lennukis ning esimesed 50 lehekülge lendasid ja tundusid äärmiselt põnevana. Edasise osas pean nõustuma mitmete Goodreads kasutajatega, et raamatus puudus lugu ja tegemist oli tavalise monoloogiga. Sõnum muidugi oli hea, aga seda oleks saanud kirjanduslikult palju paremini esitada. Raamatu peamine väärtus seisneb selles, et meenutada kui palju on meie enda kätes ja kuidas tänulikkusega saavutab rohkem kui lõputute tahtmiste ja rahulolematusega. 

Jätkan tsitaatidega raamatust:

"Olen elukunstnik - minu kunstiteoseks on mu elu." Suzuki

Enesesse investeerimine on parim investeering, mida üldse teha saad. See ei paranda üksnes sinu elu, see parandab ka kõigi sinuga kokku puutuvate inimeste elusid.

Kuid vaata ainult kõiki neid mürke, mida enamik inimesi oma vaimu viljakasse aeda iga jumala päev maha paneb: mure ja ärevus, enda ärritamine minevikuga, peamurdmine tuleviku üle ning kõik need enda loodud hirmud, mis meie siseilma laastavad. Mure kurnab vaimust jõu välja ning varem või hiljem vigastab see hinge. 

Keskmine inimene laseb päeva jooksul peast läbi umbes 60 000 mõtet. 95% neist mõtetest kattuvad eelmise päeva mõtetega!

Loodusseadused tagavad, et kui üks uks sulgub, avaneb kusagil teine. 

Roos on eluga väga sarnane: kohtad eluteel okkaid, kuid kui jääd enda juurde kindlaks ning usud oma unistustesse, siis saad lõpuks okastest üle ning liigud edasi õie toredusse. Ära pööra pilku õielt. Naudi selle lõhna ja mõtle üksnes imepärasele asjale enese ees. Seda harjutust esimesi päevi tehes on raske isegi viis minutit vastu pidada. Enamik meist elab sellises hullumeelses tempos, et tõeline liikumatus ja vaikus on nende jaoks midagi võõrast ja ebamugavat. Enamik inimesi ütleksid, et neil ei ole aega istuda ja lille vahtida. Need on need samad inimesed, kes räägivad, et neil ei ole aega lastega nalja teha ega vihma käes paljajalu kõndida. Neil ei ole aega isegi sõprussuhteid luua, sest ka sõbrad võtavad aega. 

Järve saladus. Pead iga päev natuke aega pühendama loova kujutlemise praktiseerimisele. Näe ennast sellise inimesena, kes sa soovid olla. Jäta alati meelde, et sinu vaimul on võime tõmmata sinu ellu kõike, mida soovid. Kui elus on millestki puudus, siis järelikult on sellest puudus ka sinu mõtetes. 

Kui soovid parandada oma elu ja elada koos kõigega, mida väärid, pead käima oma teed. Sellel, mida teised sinu kohta ütlevad, pole tähtsust. Tähtis on see, mida ise endale ütled. 

Soovide teostamiseks:
1. oma selget mõttekujutist soovitud lõpptulemusest
2. tekita positiivne surve, mis hoiaks innustatuna
3. lisa sihi juurde kuuluv ajakava
4. kirjuta üles ("unistuste raamat")
5. praktiseeri 21 päeva järjest
Ja seejuures ära kunagi unusta, kui tähtis on elada ohjeldamatu rõõmuga.

Ainsad piirangud sinu elus on need, mis ise oled endale seadnud.

Tee asju, mida kardad teha. Hakka elama energia ja piiritu entusiasmiga. Vaata, kuidas päike tõuseb. Tantsi vihma käes. Ole see, kes unistad olla. Tee asju, mida oled alati teha tahtnud, kuid ei teinud, sest panid end uskuma, et oled nende asjade jaoks liiga noor, vana, rikas või vaene. 

Mõtle üksilduse rituaalist kui hinge tankimispeatusest. Selle eesmärk on eneseuuendamine ja see saavutatakse, veetes aega üksinduses, süüvinuna vaikuse kaunisse sõbasse. 

Ainus viis homset parandada on teada, mida täna valesti tegid. Vaata tagasi oma tegudele, sellele, kuidas oled päeva  veetnud ja missuguseid mõtteid mõelnud. 

Keskmine neljaaastane laps naerab päeva jooksul 300 korda, täiskasvanu 15 korda. Naer on hinge ravim. Naer avab südame ja annab hingele leevendust. Keegi ei tohiks elu nii tõsiselt võtta, et läheb meelest iseenda üle naerda. 

Sa külvad mõtte, aga lõikad teo. Lõikad teo, külvad harjumuse. Külvad harjumuse, lõikad iseloomu. Külvad iseloomu, lõikad oma saatuse. 

Yogi Raman ütles, et kui sünnime, siis nutame, samal ajal kui maailm rõõmustab. Peaksime elama elu nii, et kui ükskord sureme, siis maailm nutab, aga meie rõõmustame.

Leia igal hommikul aega mediteerimiseks selle üle, mida head teistele päeva jooksul teha tahaksid. Siirad kiitussõnad neile, kes neid kõige vähem kuulda loodavad; soojust väljendavad žestid hädasolevatele sõpradele...

Õnn on teekond. Ka see on üks sinu valikutest. Võid imetleda teemante teerajal ning võid ka päevad läbi tormata, jahtides tabamatut kullahunnikut vikerkaare kaugemas otsas, mis lõpuks osutub vaid viirastuseks. Naudi erakordseid hetki, mida pakub sulle iga uus päev, sest tänane päev on kõik, mis sul on.

Kommentaare ei ole: