pühapäev, november 26, 2017

Kes armas, see ilus

Ma tahaksin jõuda kõike. Nii palju huvitavaid loenguid, uudiskirju, raamatuid, ajakirju, rakendusi, kohti. Inbox on täis, todo list ajab üle ääre. Eile, kui  oma e-posti seast hulga webinar'ide linke leidsin, otsustasin, et alles jätan vaid üksikud. Tänapäeva elu valu ja võlu on see, et isegi tasuta pakutakse nii palju võimalusi enesearenguks ning õppimiseks - tahaks seda kõike endasse ahmida, kuid ööpäevas on teadaolevalt  ainult 24 tundi. Tegin otsuse - kõike huvitavat ei pea jõudma. Küll tuleb õige aeg. Cancel for now
Õppimise teemal jätkates, siis ostsin suvel Photoshopi, sest ükskord läks vaja ning mõtlesin, et noh, eks millalgi jõuan rohkem kasutama õppida. Seda aega pole tulnud. Eile otsustasin tellimuse lõpetada. Täna läks vaja. Kasutasin, pusisin ja sattusin vaimustusse. Tellimus jätkub. Ja ühel päeval võtan aega, et rohkem photoshoppimist õppida! 
PS. ajakirjade lugemisest sündis ka kasu - käisin ostsin endale soovituste põhjal mõned uued ilutooted. Kes oleks varem osanud arvata, et Pixi toodab spetsiaalset alumiste ripsmete tušši ning glamlacil nii mõnus tervendav toode küüntele on? 

Ka ühele e-loengupäevale ma novembris jõudsin - World Usability Day ehk lühendatult WUD. Sealt jäi kõlama sama mõte, millega käesolevat postitust alustasin - liiga palju valikuid on koormav ning  tekitab stressi ja kahetsust ("äkki oleksin pidanud ikka teise valiku tegema"). See on omajagu irooniline, sest oleme ju lääne inimestena pikalt võidelnud selle eest, et omada  valiku võimalusi ning nüüd ütleme, et neid on liiga palju - masinad võiksid need ära teha. Mitme otsaga asi, eks. Märksõna "seamless experience" saab aina olulisemaks. Vähem ebaolulisi valikuid ning rohkem aega asjadeks, mida tõeliselt naudime.

Toon välja disaini neli põhimõtet:
1. Explore content in real-life
2. People are experts of their own experiences
3. You can help people to find out about their needs
4. Ask about past before asking about future
"Data is the new currency now, not the bitcoin!"

Nüüd teistest teemadest. Täna ajas mind meeletult naerma sõnum, mis saabus tund enne trenni. Monika Tuvi ikka oskab oma energiat teistele jagada. Sõnum nähtav siin:

Südametunnistus saadab ka SMS-e juba. Elame tõepoolest e-maailmas.

Ja veel ja veel ja veel... kui juba ilutooted on muretsetud, siis tuleb välja minna. Eile taasavastasin enda jaoks Controvento. Võiks ju arvata, et kõik korralikud restoranid oskavad head liha teha, kuid mitte ükski koht ei saa nende vastu. Lihtsalt PA-RI-M. Ja Limoncello ka! Soovitan.

Eelmine nädal avastasime uut kohta Viru tänaval nimega The Seafood Bar. Arvasin, et nii turistikas kohas küll häid mereande ei saa, kuid õnneks polnud mul õigus. Kammkarbid, makrell, mõõkkala, lest ning sinimerekarbid olid kõik tasemel. Kokteilid ka, kui see välja jätta, et mango gin ei maitsenud üldse nagu mango, vaid hoopis greibilikult. Kui rikkaks saan, siis lähen sinna homaari sööma.
Mõõkkala steik
Kokteil Frozen Rock Lobster

Kommentaare ei ole: