pühapäev, oktoober 22, 2017

Terminalide mäss ning aeg Kerstini ja Barbroga

Mõista-mõista, mis rahaühik on
Täna ei ole minu parim päev lennujaama terminalidega. Esiteks pidin tegema terminali vahetuse Münchenis. Kaardi järgi tundus, et ei jää muud üle kui bussi oodata, kuid bussi ei tulnud. Tabloo näitas taas, et järgmise bussini on 15 minutit kui ilmus üks lennujaama töötaja ja rääkis, et saab ka jalgsi, kümne minutiga. Miks siis mitte kõndida? 10 minutit kõndimist oli tõesti, aga kuna vahepeal oli tulnud lahkuda transiidi alast, ootas ees uus turvakontroll. Järjekord 30 minutit. Brrr. Hetkeks tekkis hirm lennukist maha jääda, aga kõik laabus. Siiski jäi Müncheni lennujaamast vilets mulje ning tekkis küsimus kuidas ma tagasi tulles tunniga ümber saan istutud.
Järgmine lennujaam oli Dubai. Midagi uut, eksole. Ootasin suurt luksust. Kuna peatus oli pikk, broneerisin eelmisel õhtul neljaks tunniks aja Marhaba Lounge'is. Hinnas olid söögid, joogid, kiire wifi ning mugavad toolid. Lootsin veidike magada ja niisama mõnusalt aega veeta. Oli meelde jäänud, et see pidi asuma terminalis 3, kuid nüüd olid hoopis terminalid A, B ja C. Tegin järelduse, et äkki siis C. Leidsingi. See lounge oli nii märkamatu ja väike ja ilma puhketoolide ning kõige muu lubatuta. Samas, söögid olid maitsvad ja mõnus rahulik olla. Iroonia seisnes selles, et muidugi oli tegelikult A terminal see peamine ning ka Marhaba Lounge'il oli seal oluliselt suurem esindus. Teinekord targem.

Veel üks asi, mida täna märkasin - justkui kogu maailm köhiks. Igalpool ja koguaeg.

Üldiselt möödus pikk ja magamata päev vaatamata köhimistele ning terminali äpardustele väga mõnusas meeleolus. Mul vist lihtsalt on koguaeg nii kiire olnud, et nüüd täiega nautisin tegevusetust ja niisama olemist. Eriti veel kuna minu kaaslaseks on olnud ülimõnus Astrid Lindgreni raamat "Kerstin ja mina". Lindgreni kõne ja huumor on lihtsalt nii eluterve: "Lesida kaljul päikese käes, kuni hakkad nahka vahetama nagu uss, on muidugi mõnus, aga lähemalt järele mõeldes mitte just elu suurim õnn."
Mis Emirates'i puutub, siis kahjuks oli lühema otsa lennuk parem kui pika otsa, aga üldiselt jagub ainult kiidusõnu. Veini õnnestus isegi kaasa smuugeldada :-) Ja üks tähelepanek veel - Tallinnas oli hommikul ca 6 kraadi sooja. Dubaisse ja Muscati maandudes oli juba 20 minutit enne maandumist kõrgel õhus 12 kraadi sooja!

22 tundi lennujaamasid ja lennukeid sai õnnelikult läbi ja jõudis isegi veel 4 tundi täna öösel magada! Jeee. Omaani viisa käes ning õnnelikult Muscati hotellis. Hommikune vaade aknast on soe ja päikseline. 

Kommentaare ei ole: