esmaspäev, oktoober 09, 2017

Lähme kasvõi joostes

Shere, Surrey
Nonii, lubasin postitust #MinuInglismaa. See viimane nädal oli nii meeletult kiire (polnud hommikut, mil närviliselt autos kella ei vaadanud) ja tipnes veel üliägeda nädalavahetusega, seega eelmine laupäev tundub kaugel olevat. Ometi täna keskendun Inglismaale ja jooksvast nädalavahetusest kirjutan lähipäevil.

Kuna Londonis enam nii palju uut pole, siis on vahva võtta aega ümbruse avastamiseks. Valisin seekordseks sihtpunktiks Brockenhursti Lõuna-Inglismaal, sest guugel lubas seal kohata metsikuid hobuseid, eesleid ja igasuguseid muid neljajalgseid keset tänavat jalutamas. Tegemist polnud just lihtsa sihiga, sest selleks pidi üle tunni aja läbi Londoni linnast välja sõitma, aga saime hakkama.

Hommik algas uudse kogemusega. Autorent nii, et kellegiga suhtlema ei pea. Lihtsalt võtad äppi lahti, leiad endale lähima vaba auto (ca 400 meetrit), jalutad sinna, istud sisse ja väidad, et tahad teda. Hakkad sõitma. As simple as that. Väikseid viperusi siiski oli sellega, kuidas talle selgeks teha, et tahame autot kogu päevaks. Enamasti renditakse minuti põhiselt. Saime oma Mini'ga sõbraks ja hakkasime sõitma.

Hommikused maiustused
Peatus - Shere, Surrey. Üks ütlemata armas briti väikelinn, mida on isegi korduvalt filmides kasutatud. Näiteks Bridget Jones ja The Holiday. Viimast olen mitu korda näinud ning seal tõesti oli pisike maja Surrey's. Jalutasime linnakeses ringi, käisime kingituste poes ning istusime kohvikus, et maiustada magusa koogi ja sooja joogiga.

Järgmise peatuse tegime minu soovil Lyndhurstis, sest seal asub Mad Hatter'i Tea Room kohvik ning Alice'i haud. Selle reaalse naise, kes inspireeris Alice'it kirjutama. Seal kohvikus saime seekordsed kohalikud skoonid ära proovitud, juustuga, sest hommikust oli veel süda magusast paha. Üllatusena leidsime väikelinnast ka Ferrari poe, mis muidugi elevuse üles tõmbas.

Brockenhurst ise pettis ootusi, sest niimoodi tänavatel need loomad ei jalutanud nagu guugel lubas. Päris loomadeta me ka ei jäänud - nägime nii hobused kui ka lehmad ära ning seda üsna lähedalt. Tegelikult oleks kogu seal piirkonnas tahtnud rohkem ringi liikuda, New Forest tundub atraktiivne matkaradade ja jalutamise sihtkoht olevat, aga meie pidime selleks korraks hüvasti jätma, sest päev kippus õhtusse ning õues läks pimedaks.

Autos arutasime inglismaa haridussüsteemi üle, mis erineb paljuski meie omast. Üht-teist saab lugeda siit, kuid üldjoontes jäi meelde kaks asja - kooli minnakse kaks aastat varem ning õpitakse nii, et terve poolaasta on üks teema läbi kõikide ainete, näiteks vanad egiptlased.
Kommentaare ei ole: