neljapäev, oktoober 26, 2017

Beauty has an address - Oman

See pealkirja tekst on ilutsenud mitme kohaliku sildi peal ja pannud mind mõtlema. Rääkides looduse ilust, siis meeldib mulle klassikaliselt lopsakas roheline loodus ning rääkides linnade ilust, siis meeldib puhtus, ühtlane- ja korrastatud arhitektuur. Siin pole kumbagi. Rikkale riigile vaatamata on palju lagunenud majasid ning loodus on pigem 50 pruuni varjundit nagu juba kirjutasin. Ometi on siin palju ilu. Fantastilised pikad ja asustamata liivarannad, palju loomi, kaljudevahelisi veesänge jne. Ei tohi sellesse klassikalisesse ilusse kinni jääda :-) Aga nüüd liigun tagasi teisipäeva. Ärgates keset kõrbe ja seda meeletut ilu, tundsime ennast suurepäraselt ning olime valmis päevaks täis kaamleid.
Esimene peatus oligi beduiinide maja juures, et lisaks selle kõrbe rändrahva eluga tutvumisele, sõita ka lõpuks armsate üheküüruliste olevuste seljas. Soovitan võimalusel proovida - looma püsti tõusmine ja maha istumine ise seljas olles on kõige lõbusam osa! Samas üks etteheide tuleb kaamelitele siiski teha - 21. sajandi kaamlitena võiksid nad reageerida ka mingi hääle peale, et poseerida fotoaparaadile :-) Kõrbes kruiisitud, kaamlitele kõik toidujäägid sisse söödetud, sajad fotod klõpsutatud, liikusime esimese siseveekgu juurde, kus vett ka nägime. Jah, neil siiski leidub kohti, kus on vesi aastaringselt.
Wadi Bani Khalid. Ujusime tunnikese kaljude vahel ning seejärel lasime Garra Rufa kaladel ehk Doctor Fish'idel endale vabas looduses pediküüri teha. Päris vahva tunne.

Edasi võtsime suuna juba mere poole, sihiks Turtle Beach Resort Ras al Haddis. Sellest, kuidas meil diisel otsa sai ja autojuht õhtul ütles: "what we are doing is illegal, you know?" kirjutan teine päev edasi, aga veel üks piiritu imestus sel päeval oli Omaani rannik. Kümnete (tegelikkuses ilmselt sadade) kilomeetri kaupa kauneid valge liiva ja helesinise veega liivarandasid ja ei ühtegi turisti ega hotelli. Nagu päriselt. Siin on Tai potensiaali! Ilmselt nad lihtsalt ei vaja raha enam juurde.
Kommentaare ei ole: