laupäev, september 09, 2017

Happy everafter

Sügis oma iluga
pimestas mind täiega.
Värvid tulid kiiruga,
siia jäävad mõnuga.

Selline luuleline tuju tuli mul ükspäev peale. Ei tea, mis pähe lõi. Aga nagu ma tänagi kommenteerisin, siis minu lemmik seened sügisel on kärbseseened.
Sest nad on lihtsalt nii ilusad-värvilised pildistada. Eelmine pühapäev kui läksime Klooga kanti oma 10 kilomeetrist matkakest tegema, siis jätsin kaamera koju. Mõtlesin, et mis siin enam, pilvine sügis ju käes. Oi, kuidas oma otsust pärast kahetsesin. Needsamad kärbseseened lausa kutsusid ennast fotole jäädvustama, samuti meie matkakaaslane Def ja siis veel linnud. Need suures parves linnud, kes täpselt meie ees otsustasid kõik korraga õhku tõusta. See vaade oli tõeliselt võimas.

Mis veel? Olen lõpuks ometi sattunud lugemise lainele. Mitte igapäev ja mitte palju, aga loen ja kohe mõnuga. Kohe varsti on tulemus postitus Tjorveni parimatest paladest.

Täna käisin sünnipäeval. City Yoga sai kahe aastaseks ja seda tähistati tugeva trenni ning tordiga. Ideaalne. Need kolm City Yoga asutajat on mulle suureks inspiratsiooniks ning täna tabasin ennast mõttelt, et huvitav, miks ma ühe-aastaseks saamise peol ei käinud. Seejärel meenus, et sel ajal ma isegi ei teadnud nende olemasolust midagi. See aeg tundub nii kaugel olevat.

Eile õhtul külastasime Balti Jaama ööturgu. Kui päris aus olla, siis ma pettusin. Või täpsemalt sõnastades olid mu ootused kõrgemad, kuid kuna ma polnud seal peale suurt avamist käinudki, siis seda võin küll öelda, et tegemist on väga laheda turuga, mis turistidele meeldida võiks. Vähemalt mulle küll meeldivad sellised turud reisides. Tallinnas jään truuks Nõmme turule, ikkagi koduturg. Oma tomationuga, kes mulle mõeldud tomateid isegi müüki ei pane.

Teine "asi", mis mulle omajagu pettumust valmistas oli Põhja-Tallinna kontsert. Olin neid juba aastaid laval näha tahtnud ja kuna nad nüüd tasuta mu kodu parki esinema tulid, siis olin loomulikult kohal nagu viis kopikat. "Meil on aega veel" oli võimas, kuid midagi jäi neil minu meelest laval puudu. Äkki oli asi selles, et kontsert peeti tasuta. Samas...

Pettumust EI valmistanud kohvik Kalambuur, mis mul samuti juba aastaid ootenimekirjas olnud on. Seal oli hea valik kalatoite ning need, mis välja valisin - pliinid kalamarjaga ja siig veinikastmes, maitsesid oivaliselt. Ka teenindust võib igas mõttes kiita. Vladislavi joogipalve: "Juba vanad kreeklased teadsid, et kõik voolab. Mina palun, et kõik see, mis voolab, ei voolaks minust päris mööda."

Def
Kalambuur
Kahene

Kommentaare ei ole: