kolmapäev, august 16, 2017

See, kes ma olen, on ilus

Tee maale. Ja linna.
Täna juurdlesin selle üle kas ma siis ikkagi olen maatüdruk või linnatüdruk. Selles mõttes linnatüdruk, et jooksev vesi, putukatevaba magamistuba, aegajalt taksoga kesklinna sõit ja nii mõndagi muud on minu jaoks päris olulisel kohal. Samas... enamik ilusaid suveõhtuid ja nädalavahetusi tahan veeta linnast väljas.

Selle nädalavahetuse olin Noarootsis (Spithamis) nii looduse keskel kui veel olla saab. Keset imelist tähesadu, võimsat äikesetormi ja marju täis metsa veetsime kolm imekaunist päeva ilma elektrita kämpingu majakeses parmudega koos joogatades. Parmude all ma mõtlen ikka neid sentimeetriseid elukaid, kes valusalt hammustavad.
Tegelikult peamajas oli olemas nii elekter, WC kui ka dušš, aga elektrita kämpingu majakeses ööbisime siiski. Ja joogat tegime õues. Nii päikse kui ka vihmaga. Tähesadu see-eest vaatasime tünnisaunast ning torm oli suurim (vist), mida ma oma silmaga õues näinud olen. Muus osas teeme nii, et what happened in joogalaager, stays in joogalaager. :-) Üliäge oli. Ilu. Tants. Armastus. Meditatsioonid. Naer. Saunarituaalid. Ja kahel päeval sai Nõval merre ujuma! Märksõnad endale - tantsimine, liikumine ja rõõm.


Aga kui ma juba looduse juures ja kirjutamishoos olen, siis jätkan veel ühe ägeda päevaga eelmisest nädalast. Käisin elus esimest korda Pranglil. Päeva suurim müsteerium oli muidugi üks põhjapool asuv saar, mida esialgu kuidagi tuvastada ei õnnestunud. Lõpuks lahendasin saladuse ja selgus, et tegemist on Keri saarega (vt. pilt allpool). See oli lihtsalt nii kivine, eriti veel oma keskel asuva tuletorniga, mistõttu kuidagi ei suutnud uskuda, et lihtsalt selline saar asubki keset loodust ja merd.
Prangli Saare-Resto saab minult keskpärase hinnangu (kehv kala valik ning mitte kõige maitsvam tartar), kuid ülejäänud saar jättis mõnusa ja armsa mulje - mererannad, metsad, värvilised kuurid, kenad peatänava majad, vahva laev Wrangö, rand nimega Eesti, palju millimallikaid, nõmmliivatee, karakteriga hoovid ning kenad kämpingud.
Ahjaa, mere kohta ütles H nii: "Vesi on jumala soe, ainult natuke külm."

Kommentaare ei ole: