esmaspäev, juuli 31, 2017

Tomatihullus

Päris Tomatid
Ma tunnistan ausalt, et olen tomathoolik. Ja mitte nende kasvanduste tomatite või import tomatite, vaid PÄRIS tomatite. Jah, ma teen maitsel vahet. Eelmisel suvel leidsin turult ühe onu, kes müüb Päris Tomateid ja eile leidsime taas teineteist. Seega on nüüd minu viimased päevad möödunud süües umbes kilo tomateid päevas. Maitsev. Küll niisama, küll basiiliku ja juustuga, aga ka sibula ja pipraga. Eilne õhtusöök oli näiteks tomati-sibula salat ja suitsulest. Viimast sai Nõvalt, harva kui Nõva selles osas alt veab. Vaatamata sellele, et jõudsime alles poole viie paiku, ootasid ees just ahjust tulnud kuumad lestad.

Mulle see Nõva kant hirmsasti meeldib. Peraküla rand, Toatse järv, mustikamets. Mul vist jäigi blogisse kirjutamata see, kuidas eelmine suvi Harri ja Hugoga seal päeva veetsime. Alguses rannas kätega pisikesi kalu püüdes ja pärast Toatse järvest õngega. See oli meie kõigi esimene katsetus kala püüda. Söödaks panime parmusid ning nii ta läks. Saime isegi ühe piraka ahvena kätte, aga teadmatusest mida edasi teha ja kuidas nii suur kala kaldale saada, kukkus vaeseke uuesti järve. Ja sinna ta jäigi. Hugo oli muidugi pettunud. Seiklusterohke päev. Eelmise aasta pilte:


Eile leidsin ennast taas Nõvalt ja vaatamata külmale mereveele, sai seal tehtud suve suplus #14. Peraküla rannas siis. Hiljem lebotasin veel Toatse järves ka, kus oli vesi oluliselt soojem. Korjasime umbes pool liitrit mustikaid - mina kõhtu ja L pange ning pärast kolasime Vihterpalu mõisa juures ringi. Päris mõisa juurde ei pääsenud, kuid eemalt nägime ära. Samuti oli võrratu see rannik seal lähedal. Isegi luigepere nautis kaunist õhtut.

Aga... ka laupäeval sai ringi sõidetud. Lõpuks ometi jõudsin sünnipäevale, kuhu polnud eelneval kahel aastal jõudnud. Kandiks oli seekord Pärnumaa, Varbla. Ning ujumas käisime Matsi rannas. Maagiline ujumine #13, mille peale FB-i kirjutasin "ei virisemisele", sest suvi on ilus ja ilmad suurepärased. Sünnipäev ise möödus vaevaliselt. Vaevaliselt seepärast, et sõin liiga palju. Grill-liha, ise tehtud friikartulid, arbuus ja kõik see muu hea kraam kokku andis päris raske olemise. Vähemalt oli palju lõbusaid kaaskannatajaid, kellega juttu ajada.
Kommentaare ei ole: