laupäev, juuni 03, 2017

Estragon

Estragon peenral
Ka tänast postitust võiks alustada lausega: olen jälle targem. Seekord maitsetaimede teemal. Nimelt käisin Järva-Jaani laadal ja enne olin läbi töötanud Maalehe maitsetaimeraamatu, mis uusi ideid andis. Läks nii vahvalt, et laadal müüdigi kõike, mille vastu huvi tundsin. Lühikokkuvõte:
1) See, mida ma iga aasta korjanud olen, ei olegi piparmünt, vaid rohemünt. Täna sai juurde seotatud šokolaadi piparmündi taim ja apelsini mündi taim. Mulle meeldisid mõlemad!
2) Estragon. Ostsin prantsuse estragoni, mis sobib igalepoole ja tundub olema ülimalt tervislik. Kõige ootamatum info Maalehe raamatust oli aga see, et estragoniga saab teha omatehtud Tarhuni. Retsept lihtne - keeda 2 liitrit vett, lase veidi jahtuda. Lisa kimbuke estragoni. Paari tunni pärast kurna tõmmis, lisa 2 sl fariinisuhkrut või mett ja paar sidruniviilu. Joo rohke jääga. Nämm. Tervislik tarhun!!!
3) Majoraan. Meil talve üle ei ela, aga aitab ka putukate vastu.
4) Piparrohi. Väga ägeda maitsega. Tõin koju aknalauale kasvama.
5) Sidrunaloisia. Sobib hästi piparmündi tee sisse. Vahva sidruni lõhnaga. Tõin samuti koju aknalauale kasvama, sest on külmakartlik ja soovib palju päikest.

Selline looduse päev oli täna. Muidugi imetlesin taas õunapuu õisi, sireleid, tulpe ja sain näo jälle õhetama. *tänulik*
Kommentaare ei ole: