teisipäev, juuni 13, 2017

Ega mets tühi ole

Tee läbi Eestimaa
Olen viimase 10 päevaga klõpsutanud üle 1000 pildi ja sama palju läbinud ka Eestis kilomeetreid. Vahel tekib mõte, et kõik kohad siin pisikeses riigis on juba käidud, aga siis selgub, et kaugeltki mitte! Ja ikka on midagi uut ning põnevat avastada. Seda kõike jutuna kirja panna võtaks omakorda ligi 1000 sõna, seega märgin ainult olulisemad punktid ja jagan paar lemmikumat pilti. Kes tahab rohkem näha, see küsib :-)

* Lahemaa on lahe!
* Lahemaa servas asub pisike sadamaküla nimega Vergi. Seal on armas külalistemaja, kus luksuslikult ööbida ning kena rand, sadam ja tuletorn, mida imetleda.
* Oandu pole asjata paljude matkaradade alguspunkt! Meie nautisime Koprarada, looduskeskust ja Taimetarga rada. Järgmiseks korraks jäid Oandu-Võsu matkarada ning Altja 3 kilomeetrine jalutusrada.
* Euroopa mürgiseim taim on Sinine Käoking.
* Koprarajal asub vahva sõnajalasalu.
* Sagadis on lisaks ilusale aiale armas restoran (sõin muuhulgas hirve carpacciot).
* Vihula mõisa sisseviiv vaade kollasele põllule ja veskile on super.
* Chicken song on suurepärane autosõidu ajaviide.
* Mets on parim vets (H. P.)
* Terve päev sõitsime Vainupea poole, kuid nimi ikka meelde ei jäänud. Lõpuks leidsime eest ilusa laia ranna, kuid ei ühtegi poodi.
* Järvi järved ning Viitna Pikkjärv pakuvad kenasid piknikukohti.
* Ojako Puhkekeskus on samuti ilus! Seal toimusid meie firma suvepäevad, mis olid suuurepärased (nagu koge kompleks ise).
* Noarootsi ja Nõva on jätkuvalt mulle lähedased. Laupäeval viis matkarada 15 kilomeetrit Spithamist Nõvale. Meri, kaunis mets, jõgi, olematu vaatetorn ja suplus Toatse järves.
* Noarootsist sai värsket suitsuahvenat!!!

Ojako
Vihula
Vergi tuletorn
Vergi rand
Koprarada
Sagadi
Kui kõrgel see katus on?
Spitham
Matk
Nõva metsad
Aasta teine ujumine Eesti välioludes

Kommentaare ei ole: