pühapäev, mai 28, 2017

Et uus saaks taas alguse

Mäletan kui jooga filosoofia kursusel ühe ülesande raames mu paariline ütles, et mai on tema lemmik kuu, sest siis kõik tärkab. Kõik saab uuesti alguse. Kõik on särav ja ilus. Mina olen pidanud enda lemmik kuuks augustit, sest siis on Eesti merevesi kõige soojem, pimedust ja valgust on täpselt parajas tasakaalus ja öösiti särab kaunis tähistaevas, mida murult või rannaliivalt nautida saab. Aga... jälgisin sel aastal maid tavapärasest rohkem. Mis ei tähenda, et ma varem seda teinud poleks, sest igas kuus on midagi ilusat ning armastan meie nelja aastaaega. Igatahes - mai on tõepoolest üks muutusterohkemaid ja põnevamaid! Järgmisel aastal äkki teen timelapse'i video kogu mai kuust (just nii, fotokool õpetab mulle nüüd selliseid fancy'sid asju), aga sel aastal jäädvustasin manuaal režiimiga pildistades esimesi õisi sellisel moel:

See viimane pilt muidugi pole õis. Ja pole ka fotoaparaadiga tehtud. Tegemist on 2017 aasta esimese Eestis õues ujumisega (Männiku karjääris). Täna. Tundub, et mai lõpp on tavapärane esimese supluse aeg.
Üldse mahtus sellesse mai viimasesse nädalavahetusse palju - Järva-Jaani foto- ja kastmistuur, Keila-Joal kõndimine, värskete suitsu tuulehaugide söömine, Sakus kõndimine (jah, ma kõnnin ainult linnast väljas), esimene ujumine ning esimesed Eesti maasikad ja teater! Tallinna Linnateatri ruumides Kuressaare Linnateatri etendus Hüpnoos. Allan Noormets, Triinu Meriste ja Lauri Saatpalu mängitud tükk, mis pakkus omajagu ootamatust, tempokust ja natuke ka nalja. Üle keskmise ajaviide, kella igatahes ei vaadanud kordagi :-)

Kommentaare ei ole: