pühapäev, aprill 30, 2017

Happiness is in our nature

Acharya Yogesh City Yoga pesas
Nädal uue vanusega elatud. Korra tuli tunne peale, et "nii kahju, et läbi sai", kuid siis tuli taas hulgi vahvaid elamusi otsa.

Sel nädalavahetusel käisin jooga filosoofia töötoas, mida viis läbi Acharya Yogesh Indiast. Hästi vahva oli jälgida nädalavahetusel toimunud muutust iseendas. Laupäeva hommikut alustasin pahurana - miks mul oli vaja end sinna kirja panna? Niigi tihe graafik ja hirmus palju tegemist. Aga ilma kordagi kõhklemata läksin kohale. Seejärel olin muidugi enda peale veel pahasem - kohaleminek tähendas, et tuli ka teine pool osalemisest ära maksta ja kas mul ikka oli vaja oma aega hetkel sinna kulutada?! Siis hakkas üritus pihta ja olin endale tänulik. Mõtlesin, et teen kompromissi - käin ainult laupäeval. Noh, õhtuks oli selge, et tahan ikka teisel hommikul ka minna ja pühapäeva lõunaks tekkis tunne, et jõuan ja suudan kõike. Lisaks tundsin suurt tänutunnet, et sain sellise üle-maailma-tuntud mehega kohtuda ja tema õppetunde kuulata. Toimus ka kaks füüsilise jooga tundi ning kaks minu jaoks täiesti uut hingamisharjutuste tundi. Kas teate miks kilpkonnad nii kaua elavad? Sest nad hingavad 4-5 korda minutis. Kui soovid kauem elada, siis hinga pikemalt-sügavamalt-aeglasemalt :-)
Mõned vahvad laused:
- Yoga is a science to create a perfect human being. It is union of all the personalities that are in us. Simply taken - yoga is taking care of your body, mind and soul.
- Happiness is in our nature. Connecting with yourself leads to happiness.
- What we experience is always inside. Happiness can only be lost inside, never outside.
- We eat 3-5 times a day. We breathe 15 times in a minute. We get 60 000 impressions in a second. Why do we only take care of the food we eat?
- Henry Ford: Whether you think you can, or you think you can't - you're right.
- Compliment instead of complaining. Do five genuine compliments in a day.
- Say what you mean, mean what you say.
- Without awareness there is no experience. Without awareness you miss the life.
- It's better to take a risk than complain all life.
- Do something for body, heart and mind every day!
- Wisdom means knowledge that is applied in everyday life.
- Willpower means doing things according to your own decisions.

Edasi läks juba keerukamaks ja ma kõiki jutte aju alfa-, beeta-, teeta- ja deltalainetest ei hakka ümber kirjutama. Samuti räägiti aju paremast- ja vasakust poolkerast. Eks see ole ammu teada tõde, et vasak pool, mis juhib paremat kehapoolt, on loogika ja analüüsi jaoks ja parem aju, mis juhib keha vasakut poolt, on emotsioonide ning tunnete pesapaik. Kõige tervislikum on hoida neid tasakaalus ning selleks on mitmeid harjutusi (näiteks hinga nina paremast poolest sisse, vasakust välja ja seejärel vasakust sisse ning paremast välja. Samuti igasugused harjutused kus üks käsi teeb ühte ja teine käsi teist).
Kiirelt energia saamise harjutusteks on hea plaksutamine ja naermine ning pimeduse kartmise vähendamiseks võib silmad kinni mööda joogamati äärt ringi käia (ps. see pimeduse kartus on normaalne nähtus).
Ja siis kogu energiakanalite teema. Meis on 72 000 energiakanalit. Ning tšakra on sisuliselt oluline energiakanalite ristumispunkt. Tšakrate nimed ning tähendused (mina ei teadnud varem):

  • juurtšakra - punane (toitumine, seks, hingamine, magamine). Kui see pole harmoonias, siis on tulemuseks valu ja hirm.
  • sakraaltšakra - oranž (emotsioonid, suhted). Kui kulutame oma energia esimesele tšakrale ära, siis teistele ei jagu. Emotsioonitu. 
  • päikesepõimikutšakra - kollane (eneseusk, seedimine).
  • südametšakra - roheline (tõeline rõõm jms).
  • kõritšakra - sinine (kommunikatsioon).
  • kulmutšakra - indigosinine (wisdom).
  • kroontšakra - lilla (teadlikkus).

Spice Wagon
Ja veel paar tarkusetera.
- iga ööpäev peaks tegema söömisest 12 tunnise pausi taastumiseks
- ninasõõrmed vahetavad iga 90 minuti tagant domineerivat poolt. Üks pool sobib aktiivseks tegevuseks ning teine pool keskendumiseks. Planeeri oma päev selle järgi! ;-)

Muide, ühel selle nädala vihmasel lõunal käisime Telliskivi 62 Depoo tänavatoidu kvartalit uudistamas. Valisime prooviks koha nimega Spice Wagon, mis pakkus India toitu. Naan jättis soovida, kuid päevapraad oli hea. See Tallinna areng on ikka omamoodi äge. Kuidas mittemillestki tehakse midagiägedat.

Eelnevate teemadega läheb tegelikult kokku ka reedeõhtune kino külastus. Film "Viimane sõna" ehk "The Last Word". Mulle väga meeldis. Igati etteaimatav, kuid samas nii positiivne. Just sellesama sõnumiga nagu kogu antud postitus - ela oma elu õnnelikult. Riski. Naudi. Tee seda, millesse usud. Võib-olla ehk sama pahur ei tasu olla nagu filmi peategelane ;-) 

Kommentaare ei ole: