teisipäev, aprill 11, 2017

As I look to nature's beauty dazzled am I

Mu nädalavahetus oli fantastiline. Väsitav, kuid ideaalne. Ma armusin. Eesti loodusesse. Jälle.

Laupäeva hommik algas matkaga Muraste-Suurupi kandis. Tunne oma kodumaad. Käisin küll kunagi Suurupi suvilaid vaatamas ja seoses sellega ümbruse läbi, kuid palju jäi märkamata. Matka alustasime Muraste vaateplatvormilt, edasi Sisekaitseakadeemia Politsei- ja piirivalvekolledž, seejärel mööda kaunist mereäärt Suurupi alumise tuletorni juurde. Leidsime lund, tuult, suuri kive, treppe, kauneid koopaid ning PÄIKESE! Sõime maitsvat kooki ja jalutasime mööda mereäärt edasi. Kuskil seal Suurupi tee lahknemise kohast veidi paremale ja mere poole avastasime ühe monstrumi. Maa-alused ruumid ning torn. Mis see on, seda ei tea isegi googlemaps, kuid meile jagus avastamisrõõmu oma pooleks tunniks.
Jätkasime teekonda. Läbisime Secret Location Beach'i ning jõudsime Peeter Suure Merekindluse juurde. Kindlus kindluseks, kuid kõrvalmajast leidsime meeletus koguses riideid. Kellelgi vist on abi saamata jäänud? Viimase vaatamisväärsusena otsisime "Estonial" hukkunute mälestusmärki, kuid ei leidnud muud kui Piiblikooli. See ongi? Küll aga nägime läbi kogu matka erinevatel seintel TOTU graffiteid. Totu on vist kohalikele hingelähedane.

Matk oli kokku ~12 kilomeetrit ja 4 tundi (sest lihtsalt nii lahe oli igalpool kolada ja pildistada). Ükskord ma ikka ostan selle suvila sinna Suurupisse ära...

Läks vaevu paar tundi mööda kui juba võtsime ette õhtuse jalutuskäigu Männikule. Päeva kilometraažile lisandus 4,5 km, kuid pilte seal ei teinud (kuigi oleks võinud). Pühapäeval jätkasime A'ga Tabasalu loodusõpperajal. Võiks ju arvata, et see on mul ammu läbikäidud, kuid tegelikult pole grillplatsist ja rannast kaugemale jõudnud. Jalutasime ligikaudu 5 kilomeetrit ning põnevuse lisamiseks kaotasime vahepeal lapse ära. Õnneks oli õnneliku lõpuga lugu, see tähendab laps sai leitud ning hulk sinililli ka.
Aga sellega mu matkamised ei piirdunud. Pühapäeva õhtul viis tee taas Rummu, kuid sel korral otse järve peale. Valgusparvega. Päikeseloojang vangla taha, pimedas veealusta puude ja müüride avastamine ning hea seltskond. Köömnetee ka. Ideaalne. Me armastame Eestit, lallalalalaa.Kommentaare ei ole: