neljapäev, märts 09, 2017

Sentosa

Päev number kaks Singapuris. Tegelikult küll alles esimene hommik siin. Aga R väitis, et esimene päikseline päev üle kuu aja. Vahel peab ikka õnne ka olema :-) Igatahes kuna East Coast Park ei pidavat põnev ja ujutav olema, siis võtsime suuna Sentosale. Olen seal kunagi käinud, aga tundus, et saarele on vahepeal palju ehitisi juurde kerkinud.
Esimene peatus - hommikusöök. Värsked suitsu kalmaarid. Nämm.
Teine peatus - Palawan Beach. The Sothernmost Point of Continental Asia (tee mis tahad, aga pole loogiline, et selline punkt asub saarel). Ujumine.
Kolmas peatus - kosutav mojito ning krevetid.
Kuna kokku võttis Sentosa rohkem aega, kui esialgu arvatud, siis pärastlõunane jalutuskäik tuli botaanika aia asemel Little India linnajaos. Väga omapärane, vahvalt värviline ja täis puuvilja turgusid!!! Ostsime jack fruiti, pisikesi banaane ning ühe väikse rohelise karvase vilja, mida tuvastada ei oska. Google arvab, et tegemist võiks olla bitter melon'iga, R õhtul ütles, et eesti keeles kibekurk. Lõhn on hea ja värske. Maitse täpselt nagu campari'l. Ühesõnaga sööks nagu campari paprikat. :-)
Edasi viis tee kinno filmi Kong: Skull Island vaatama. Oli heategevuslik üritus, seepärast käisime. Aga niimoodi popcorniga ja irooniaga võttes täitsa vaadatav.
Kuid...järgnes päeva olulisim osa - õhtusöök. Kohas nimega Din Tai Fung, mis on väga väga kõrgelt hinnatud kett. Minu esimene 100 aastase muna (tegelikult küll viie) maitmine - see tumelilla muna (pildil ka). Mulle küll meeldis! Rohkem kui purjus kana, mida ka sõime. Ja erinevad dumplingud olid superhead, aga seda oli ka oodata, sest need on selle koha special.
Kõht täis, meel hea, mis siis muud kui baari. Araabia linnaosasse, kohalikku baari, mida turistina küll kuidagi üles ei leiaks. Seal ei ole hinnakirja ega kokteilide nimekirja. Kirjeldad natuke oma tuju ja soove ning tehakse midagi. Ja tehti väga häid asju! Seejuures olime ainsad kliendid, nii et jutustati meiega, anti erinevaid asju maitsta ja proovida ning õhtu nael oli muidugi see, kui andsime neile Vana Tallinna pudeli lõpu ning nad lugesid ja teatasid, et rummi põhjal, eks. Meie vastu - ei, ei , kindlasti mitte. No tee mis sa teed, aga Vana Tallinn ongi jamaika rummist. Uskumatu. Mida kõike Singapuris teada ei saa. Kõige tipuks tegid nad veel sellest Vana Tallinnast põldmarjadega jube hea shoti.

Kommentaare ei ole: