esmaspäev, jaanuar 02, 2017

Kuidas tuli aasta uus?

Mulle hirmsasti meeldivad aasta esimesed päevad, sest siis tuleb nii palju häid soove ja mõtteid ning inimesed on nii lootusrikkad. Usutakse, et uus aasta tuleb parem ja ilusam kui eelnev ning toob endaga palju rõõmu. Ja see usk on hea, sest see aitab neid lootusi realiseerida. Nagu ütleb üks mõttetera, mis mulle täna saadeti: Doubt has killed more dreams than failure!  Olin just ka ise jätnud omale kõrvataha sarnase ütluse, kuid veidi teises võtmes: Võta riske. Kui võidad, oled õnnelik. Kui kaotad, oled targem. Puhas tõde.

Aga kui nüüd vaadata neid aasta viimaseid päevi, siis seal leidus kõikvõimalikke emotsioone. Reedel käisin matustel, kuid nendest on plaanis eraldi postitus teha. Samuti käis veel päkapikke, kes tõid Disney poe sussid ning Londonist pärit Exploding Kittens mängu ja 'Imelised reisisihtkohad' raamatu. Seda mängu sai reedel poolekolmeni öösel mängitud. Ja mina juba arvasin, et lauamängud on ennast mõneks ajaks ammendanud. Päris pingeline ja kaasahaarav, samas lihtne ja kiire tempoga mäng.

Äärmiselt vahvale reede õhtule järgnes laupäev - aasta viimane päev. Selle sündmusterohke ja muutusteküllase aasta. Millegipärast tõmbas mind hirmsasti mere äärde, seepärast otsustasime Suure-Jaanist Tallinna sõita läbi Pärnu. Pärnus jalutasime vaatamata külmale tuulele ja kergele sajule kaks kilomeetrit rannaääres ning imetlesime laineid ja tühjust. Arutasime elu üle. Kaua kestab armastus? Kuidas olla rahul?
Üks põnev teema viimase aja vestlustes on olnud nö esimese maailma probleemid. Meil on toit laual ja katus peakohal, kuid ometi leiame end pidevalt taas erinevate murede ees. Võrdleme end teistega ja mõtleme, et miks meil ei ole ühte-teist-või-kolmandat, aga teistel on. Rassime tööd teha ja loodame, et sedasi tuleb armastus. Jookseme üks hetk ühes suunas ja teine hetk teises ning lõpuks leiame end kaosest. Seda kõike õhutab ka sotsiaalmeedia. Justkui näeme ilusaid killukesi stiilis "10 aastat imekaunist kooselu". Ning jääb mulje, et see on osadele niisama lihtsalt kätte tulnud. Tegelikult ju ei tea, mis pingutused või läbielamised seal taga on, sest nendest ei räägita. Paljud on minulegi öelnud, et mul on nii äge elu, ainult reisin. Jah, ma küll hindan ka ise seda, et olen saanud nii palju maailma näha, see on tähtis mulle, aga eks seal taga on ka olnud valikuid ja riskide võtmisi ning nii mõndagi muud. Olen lihtsalt endale teadvustanud, et see on mulle tähtis ja pidanud seda prioriteetseks. Sest see teeb minu õnnelikuks.

Ühesõnaga see tänapäeva maailm on muutunud valikute- ning võimalusterikkamaks ja avatumaks, mis omakorda on kaasa toonud selle, et materjaalsed asjad ei paku enam nii palju rahuldust. Paraku aga emotsionaalne rahuldus on kirevas ilmas raskemini saavutatav. See omakorda tekitab palju psühholoogilisi raskusi, mis viib inimestelt õnne tunde. Aga mis on elu ilma õnne tundeta? Nii et unustage teised, nende tore ja lihtne elu (vean kihla, et see pole nii lihtne midagi) ning mõelge parem mida ise tähtsaks peate ja siis tehke täpselt seda! Praegu on parim aeg anda uusaastalubadused, mis põhinevad sellel, mis on Iseendale oluline. Muideks, minu arvates on sotsiaalmeedial ikka plusse ka. Nii säilivad kontaktid inimestega, kellega muidu ei säiliks. Ja vahel tuleb sellel viisil isegi ellu uusi inimesi, kes ehk muidu sinna ei satuks. Kuidas muidu oleks täna mulle öeldud: edukas töökas kaunis pealehakkaja. Tänasin komplimendi eest, on alati tore selliseid asju kuulda. *tänulik*
Kuhu ma oma jutuga üldse jäin? Ahjaa, aastavahetus ja meri. Olen eriti rahul oma ideega, et pakkusin välja südaööks minna Pirita randa. Läksime muulile, kust paistis nii vanalinn, Pirita tee, Lasnamäe kui ka Viimsi. Imekaunis koht aasta vastuvõtmiseks, sest meri loksus ja ilutulestikud olid peaaegu 360 kraadi ümberringi. ILUS!

Kõige lõppu lisan kauneima uus-aasta sõnumi, mis sain (loodan, et autor ei pahanda):

Loodan, et uus aasta toob Sulle unistuste täitumisi, häid üllatusi, põnevaid väljakutseid ning teadmist, et Sinust hoolitakse ja Sind armastatakse. Et Sul oleks hetki, kui saad end hingetuks naerda, et Sind vahel hingetuks kallistataks ning et oleks aega ja sisemist rahu, et ilusatest hetkedest rõõmu tunda.

Oh, seda kõike ja täpselt seda soovingi ja soovin kõikidele teistelegi!Kommentaare ei ole: