laupäev, jaanuar 21, 2017

Kõik on kokku päris mäng

Kuusk Endla teatri ees
Teater ja sport. Need on selle nädala märksõnad. Jaanuar üleüldse on teatri kuu, kokku viis etendust, millest kaks olid eile ja üleeile. Eile käisin elus esimest korda Endla teatris, etendus "Mitte praegu, kallis!" Märt Avandi, Jaan Rekkor... aga üllatas kõige rohkem Tambet Seling, keda ma varem isegi ei teadnud. Eks tal oli ka kõige raskem roll. Etendus ise oli puhas komöödia. Sarnane detsembris vaadatud Rahauputusele ehk selline aina edasi keriv situatsiooni komöödia, kust väljapääsu lõpuks ei paista. Naerda sai ja häid sõnadega mänge oli ka, kuid midagi mõtlemapanevat selles etenduses polnud. Ajaviide. Kuigi Ingomar Vihmari tõstatatud küsimus, et miks valime tihti tõe rääkimise asemel vale, on päris hea.
See-eest neljapäevane tükk Sügise unenägu oli üks viimase aja parimaid Linnateatri etendusi, mida näinud olen. Imelik, et seda vaid aasta mängiti. Etenduse sisu on hästi kokku võetud kirjelduses: "Üksteise järel, ühe- või mitmekaupa ilmuvad su mõtteisse inimesed, kes on olnud sulle kõige lähedasemad ja määranud sinu elukäiku. Keda sa oled ihanud, hüljanud, toetanud, petnud, armastanud…" See kuidagi läks kokku minu viimase aja mõtetega. Tegelikult olid mõlemad etendused samast teemast - armastus ja armastuse lõppemine ning uued ihad. Aga üks tõi selle välja hetke komöödiana ning teine suure pildina. Koos nagu tuul ja lained...
Gurmeeteater 2014 - olen pildil!
Olles juba teatri teemade juures, siis ükspäev leidsin ennast  Gurmeeteatri pildilt. Nad panid uue etenduse reklaamiks välja mõned kolmeaasta tagused pildid, kus ma kenasti peal olin. Ei teadnudki, et seal juba Tõnis Niinemetsa laval nägin.

Aga liikudes teatri juurest spordi juurde, siis sedagi jagus siia nädalasse. Teisipäeval Shindo ja kõndimine, kolmapäeval Kõrvemaal suusatamine, neljapäeval firmaga korraldatud 360 mäng "Fax peakontorist" Nõmme metsas. Seal viimases saime oma meeskonnatöö eest tublisti kiita. Võtsime ideaalse eesmärgi ning täitsime selle! Perfektsionistid :-)


Kommentaare ei ole: