teisipäev, detsember 27, 2016

Last Christmas, I gave you my heart, but the very next day, you gave it away

Vihmased jõulud. Nii üllatav kui see ka pole, siis mulle on see ilm meeldinud. Jah, ma olen suur lume fänn, kuid hetke tiheda graafiku juures poleks suusatama nagunii jõudnud ja kuidagi see udu ja seejärel päike ning vahepeal jällegi vihm on ka omaette romantiline. Või vähemalt sel aastal on see mulle sobinud. Siinkohal olgu öeldud, et jaanuariks ootan ikka lund! Ja suusaradasid.
Aga läbi on nüüd jõulud. Toredad olid. Jõululaupäeva õhtu möödus head toitu süües ja saunas lobisedes. Päkapikud käisid ka. Järgnevatel päevadel käisid samuti päkapikud ning ei puudunud hea toit (s.h. valmistasin oma elu esimese keeksi, kuid sellest allpool). Ja saun... seda sai täna eriti palju. Käisime Viimsi 18+ Spa's. Ei ole ilmselt oma hinda väärt, kuid tänased kaks tundi möödusid ometi vahvalt. Kõigepealt mee ja soolasaun. Siis mullibassein. Seejärel mudasaun. Ja aurusaun. Lõppu jaapanivann ning 14 kraadisesse basseini kastmine. Kui värskendav :-)
Omajagu luksust oli selles 18+ spaas - hommikumantlid, rätikud, kena-puhas-korralik välimus, puuviljad... Pärast sauna astusime läbi Sushi Time'ist, et süüa kahepeale ära komplekt värskete mereandidega sushit ning juua tassike teed. Jõulud said stiilselt ja sportlikult lõpetatud teraapilise viie kilomeetrise kiirkõnniga Sakus.

Küsite mida päkapikud tõid? Nooo... kõik päkapikud pole veel siia jõudnud, neil on kiire olnud, aga toodud on spordiklubi kinkekaart, suss (jah, ainsuses), joogipudel, küünlaid, ehteid (ja veel kui ilusaid), raba kalender, jõulutass, üht-teist maitsvat jne. Olen hea olnud küll, tundub mulle!
Aga nüüd suvikõrvitsa-ingverikeeksi juurde. See retsept tuli taas siit nimekirjast ning võtsin korduvalt hoogu, et tegemine ette võtta. Eile sain julguse kokku. Minu kogused olid retseptist ca kolm korda väiksemad - tegin pisikese keeksi, mis sai valmistamise õhtul ka kohe otsa :-) Õli asendasin võiga, sest päevalilleõli sai otsa ning oliiviõliga ei julgenud teha. Retsept ise järgnev (raamatust "Ingver toiduretseptides" lk 56):
3 muna, 225 g peensuhkrut, 250 ml päevalilleõli, 1 tl vanilliekstrakti, 1 sl ingverisiirupit, 225 g riivitud suvikõrvitsat, 2,5 cm jupp ingverit, 350 g nisujahu, 1 tl küpsetuspulbrit, soola, 1 tl kaneeli. Segada taignaks, panna vormi ning raputada peale siirupiingveri tükke ning pruuni suhkrut. Ahjus 190 kraadi juures ~1 h. 

Kommentaare ei ole: