laupäev, detsember 24, 2016

Külmkapi peal klaaskuuli sees on natuke ruumi mulle...

On jõululaupäev ning sain hommikul rahulikult puhata. Kui päris aus olla, siis tõusin voodist alles pool 12. Eelmised päevad on olnud nii intensiivsed ja peoõhtud veninud pea hommikutundideni, et selline laisklemine kulus lõpuks ära.

Jõulud. Mida need õieti tähendavad? Grammike muinasjutulisust, lusikatäis küünaldepõletamist, tunde järgi häid maitseaineid (nelk, kaneel, kardemon...), parasjagu mõttetööd möödunud aastale ning kallitele inimestele ja veidike sära. Midagi sellist on minu jaoks jõulude tähendus. Kingikotikesi tegin sel aastal 28-le inimesele ja see kõik tuli kuidagi lihtsalt. Mulle meeldib, kui kingituses on midagi minust. Või minu aastast. Ja mulle meeldib, et on põhjust kõikide nende vahvate ja oluliste inimestega kokku saada, kes on minu aasta ja üldse elu aidanud voolida selliseks nagu see on.

Üritused ja hea toit on jõulude vaieldamatu osa. Jõululaupäeva hommikusöögiks valmistasin mango-parma singi salatit. See pärines siit nimekirjast ning vaatamata mitte kõige küpsemale mangole ja juba kolletunud rukolale, tuli mõnusalt värviline ja värske, samas toitev ja maitsev. Retsept on järgnev: mango kuubikud, lehtsalatisegu (rukola, rooma salat jms), sibul, parma sink, seesami seemned, estragon, oliiviõli, palsamiäädikas, sool, pipar. Lisaks olen taaskorranud eelmisel sügisel õpitud kahte suurepärast toitu - siia tartar ning ülemarineeritud vürtskilud. Tehakse ikka häid asju! Tahan veel ja veel ja veel... Söögikohtadest on viimase nädalaga ära proovitud Al Mare Grill ning TOA (Taste of Asia), proovimata kohtade nimekirja lisandus aga Flämmkuchen. TOA jättis täitsa hea mulje, samas päris vaimustust ka ei tekitanud.

Jarek Kasar
Aga liikudes toidu juurest ürituste juurde (kuigi need on seotud), siis neljapäeval toimus meie firma jõulupidu. Tartus. Koos soolaleivapeoga. Oli minu elu kõige stressivabam ettevõtte jõulupidu. Läksin lihtsalt bussi ja nautisin. Ei korraldanud ise midagi, ei muretsenud ise millegi pärast. Tšill. Elamusi tekitasid peamiselt neli asja. Kõigepealt Jarek Kasar ehk Chalice. Kuna ma pole suuremalt jaolt ta muusika austaja, siis ei olnud varasemalt kontsertitele sattunud, kuid see oli superlõbus. Mõni inimene kohe oskab rääkida nii et kuulajad on kõhud kõveras. Olgu siis teemaks antidepressandid või laul Harald ja Matilda, mille peale kunagi üks kuulaja olevat tulnud kommenteerima: "See su uus laul 'haara mu dildo' on väga hea!". Jarek ei suutnud ka sellest üle saada, et esimest korda oli tema kuulajaskond peamiselt mehed. Kui täpsem olla siis ~30 meest ja täpselt kolm naist, kellest vaid kaks istusid kontsertil.
Teise asjana jäi meelde mu esmakogemus virtuaalreaalsusega ning kolmanda asjana Pühaste dekadents õlu (rummi-rosina-vanilje kaheteist protsendine õlu). Ja kõige lõpus mainiks ära ka SPARKi. Meie kontor nimelt asubki selles hoones. Kes ei tea, millest jutt, see guugeldab.

Aga nüüd ootavad mind ees mõned südamlikud soovid, mis tuleks teele läkitada ning rahulik jõuluõhtu. Taaskohtumisteni, sest kirjutada on veel palju ja aasta lõpp läheneb hirmutava kiirusega.

Kõige kaunimat jõuluaega. Rõõmu ja rahu südamesse ning naeratusi näole :-)
Ülemarineeritud vürtsikilu
Shampinjonid Al Mare Grillis

Kommentaare ei ole: