esmaspäev, detsember 05, 2016

Blue jeans, white shirt

Eile oli minu jaoks tähtis päev. Ostsin endale teksad, tegelikult lausa kahed. Ei näe mis selles erilist? Enamasti kui teksasid lähen ostma, siis lõpetan ikka seelikud korvis. Seekord olin sihikindel! Näomaske käisin ka ostmas ja seal tuli müüjal nii siiralt küsimus, et kui vana ma olen, ega ju 30 küll veel täis ei ole ;-)

Aga kõigest järgemööda. Viimased nädalad on olnud väga lainelised (või isegi tormilised) ja seega saabus detsember ootamatult. Kuhu november jäi? Õnneks siiski viimasel hetkel sain sabast kinni ja traditsioonilised 1. detsembri tegemised said tehtud :-) Ja isegi piparkoogid leidsid tee ahju sellel ilusal valgel detsembri esimesel õhtul. See on nii vahva, et maa jälle valge on. Annab energiat ja silmailu. Eelmisel pühapäeval Haapsalus vanaisa õnnitlemas käies tuli Risti raba juures auto ootamatult seisma pidurdada, sest vaade lihtsalt kutsus pildistama.
Tänast hommikut alustasin imeliste talverõõmudega ehk päikse käes paari miinuskraadise ilmaga uisutades (see oli üks põhjuseid, mis eile kannustas teksasid ostma, seelikuga oleks külm olnud uisutada)! Avastasime paar nädalat tagasi Pirita terviseradadel kõndides, et sinna on tekkinud uus uisuväljak. Õues. Ma täiesti vaimustusin sellest, sest uisud olid need õiged ja suurepärased, jää oli palju kvaliteetsem kui Harju uisuplatsil ning rahvast oli vähem. Nii väga kui mulle ka meri ja päike meeldivad, siis talverõõmud on ka nii südames sügaval ja omad.

Rääkides detsembrist, siis kaks kuuske on ka nähtud - Haapsalu ja Tallinna kuused. Mina ei oksa öelda, kumb ilusam on, vaadake piltidelt ja võrrelge ise. Tallinna Raekoja platsi kuusele sai täna enne teatrit pilk peale visatud, seejuures veel sattusime ühte kihvti vanaaegsesse söögikohta teed jooma. Teatriaasta tõenäoliseks lõpetuseks oli Draamateatri etendus Rahauputus. Kerge vaatamine. Väsitava nädalalõpu pühapäeva õhtusse sobiv, kuid sellist mõttelõnga või mingit väärtustloovat seal etenduses polnud. Ehk et puhas ajaviide ja natuke nalja. On üldse olnud päris kehv teatriaasta - kokku ainult 9 etendust ning ei midagi väga meeldejäävat. Viiuldaja katusel jättis kõige sügavama mulje. Küll aga olen juba jaanuariks 2017 soetanud endale neljad piletid!

PS. Haapsalust tagasisõites nägime tee ääres kitsesid! Nii ägedad.

Kommentaare ei ole: