esmaspäev, november 21, 2016

Vabana võin käia püstipäi

Laupäeva veetsime Toila Spa's, Ida-Virumaal. Juba suvel meeldis mulle see kant. Ühel päeval ehk jagan neidki muljeid, aga nüüd pimedal ja jahedal ajal oli seal sama huvitav. Sel korral piirdusime ainult Toilaga ja rohkem veetsime aega sees kui väljas. Maja väljast paistab päevi näinud ja räsitud. Aastate taguse külastuse ja teiste juttude põhjal võib ka öelda, et tavalised toad on päris vanad ja kulunud. Seetõttu ööbisime sviidis, kus ei saa millegi üle kurta - mugav voodi, suur aknalaud vaatega merele, eraldi diivani- ja televiisoriga toake, avar vannituba, pisike külmkapp jne.

Toidukorrad - gurmee elamust ei saanud, aga kõht oli koguaeg täis. Meie pakett sisaldas piiramatut Wellness-keskuse külastust koos söögi ja joogiga sushi baaris. Päeval seal käies palusin ühe värske porgandi-apelsini mahla. Tädi oli sellise näoga, et "nalja teed või? ma ei viitsi teha!", kuid kätte sain ja hea ta maitses. Õhtul 9 ajal läksime veel sushit sööma, aga sama tädi teatas, et sushit enam pole. Võtsime võileivad ja veini ning puuvilju. Istudes nägime kuidas tuli järgmine klient ja küsis teiselt teenindajalt sushit. Talle vastati, et jah, just viimane karp veel on. Nii on lood seal Ida-Virumaal. Pead olema õige näoga või küsima õigelt teenindajalt.

Ümbrus on ilus. Oru park ja meri. Isegi novembris on meri minu jaoks nii kaunis ja rahustav. Suur ning võimas. Jalutasime pargis nelja kilomeetrise ringi. Ilm oli ilusaks läinud ja päike hakkas loojuma. Rõõm ja naeratused saatsid kogu tee. Pisiasjad, mis muudavad elu ilusaks. Arutasime kuidas seal rulluiskudega üles-alla sõita oleks, kuid mina vähemalt jäin arvamusele, et lõpetaksin tõenäoliselt jõevetes.

Ühes osas olin ma taas geniaalne - hommikul asju pakkides veetsin kõige rohkem aega kosmeetikakoti kokkupanemisele, sest ikkagi spasse minek, kus kreemid, šampoonid, juukseõli jms tähtsal kohal. Arvake kuhu see kott mul lõpuks jäi? Ilusti pakituna koju voodile. Tore. Hankisin paar pisikest pudelit kohalikust poest ja sain hakkama. Õnneks sisaldas ka minu protseduur (keha mähis) korralikult keha sisse kreemitamist.

Põnevust tekitas Tk protseduur, milleks oli Hiina massaaž (akupunktuur ehk punktmassaaž). Mis see üldse on? Kas riietega või ilma? Selgus, et oli kupumassaaž, kuid mitte nende tavaliste kuppudega ja ikka ilma riieteta (riietega on vist reiki). Üldiselt oli vist tõhus, kuid kaunistuseks sai kaasa punased ringid kehale.

Wellness-keskuses olid peamised külastusobjektid meesaun, sanaarium ja jaapani saun. Meesaun oli minu jaoks esmakordne kogemus. Sarnaneb soolasaunaga ja effekt on ka sama. Nahk saab beebi pehmuse :-) Sanaarium oli niisama mõnus esialgseks ülessoojenemiseks ning lõpetuseks meeldib mulle jaapani saun (selline oli mu rutiin ka Revalis käies). Lisaks meesaunale sain ühe esmakordse kogemuse veel - vesivoodi nimega hydrojet. Lamad seal ja siis hakkab vesivoodi sees mingi mootor tööle, mis kuklast jalgadeni massaaži teeb. Tehismassaaži kohta päris hea!
PS. Mainin ära ühe uue tehnika millest kuulsin. Selle nimeks on Alexanderi tehnika.Kommentaare ei ole: