neljapäev, november 10, 2016

Tallinn Restaurant Week

Selle aasta restoranide nädal on tänaseks päevaks läbi. Kui aus olla, siis ei tundnud ma selle vastu suuremat vaimustust juba siis, kui veebilehele osalejad ja menüüd välja pandi. Leidsin, et ei tee sel aastal suuremat eeltööd ning valime lihtsalt esimesed põnevad menüüd, mis silma hakkavad. Valitud sai Kadrioru restoran ja Nipernaadi. Esimene seepärast, et tundus kena ja klassikaline ning muidu liiga kallite hindadega, teine kõlas lihtsalt lahedalt.

Paraku sattusid söömised nädalale, kus võitlesin tugevalt haiguse ja muude raskete teemadega, seega nautida väga ei õnnestunud. Kuigi valikud olid ebapopulaarsed, siis tegelikult olid kohad kenad ja toidud maitsvad.

Kadrioru restoranis oli menüü:
  • kreemine Alaska homaari risoto
  • hirvefilee (see mulle tõesti meeldis!!!)
  • juustukook
Teenindus viisakas, saal ja lauad kaunid. R taksojuht olevat küll öelnud, et maitseelamuseks see restoran pole, aga ju nad siis pingutasid selle nädala nimel, sest meil küll polnud põhjust kurta.

Nipernaadi restorani poleks ma valinud, kui oleksin asukohta vaadanud. Seal Endla tänava hotelli all olen varemgi käinud ja üleüldse pole minu arvates enamasti hotellide restoranid suuremad asjad. Aga taaskord, kuna tegemist oli ebapopulaarse valikuga, siis ehk pingutati selle võrra rohkemgi ja kurtmiseks pole põhjust. Menüü oli:
  • Kitsejuustusalat röstitud maapirni ja peediga (maitses)
  • Maakivigrill Rohumaa lihaveise sisefilee veinikastmega (veidi igav, aga tore oli ise grillida ja sel korral tulin sellega päris hästi toime)
  • Sõrnik passeeritud õunaga (igav)
Enda jaoks panin huvi pärast kirja söögikohad, mis esimese eelmüügi päeva õhtuks läbi olid müüdud. Boldis on need, mis võiksid huvipakkuvad olla:

Tuljak, NOA, Noa peakokka saal, TOA (Taste of Asia), THE ABLE BUTCHERTchaikovsky, Toi Boh, Sfäär, Salt, Teletorn, Ö, Nero, MekkAlexander Chef's TableLeib Resto ja Aed, La Bottega, Konrad, Kaks kokka, iO restoranHermitageGianniDominicD.O.MCruChedi, Bocca, BabuljaRibeMon ReposKorsten Armastus ja Hea toit.

Kommentaare ei ole: