neljapäev, november 03, 2016

Rehvivahetuse saaga

Esimene lumi
Noh, vahelduseks jälle üks postitus teemast mina ja autod ja blondinaljad. Sel aastal võtsin talverehvide otsimise esimest korda elus põhjalikult ette. Kõigepealt küsisin Hondast pakkumist oma autole nii rehvidele, rehvivahetusele kui ka hoiustamisele. Sain. Kiire otsing näitas, et tegelikult on rehvitaksos samu rehve odavamalt saada ning kui juba sündis otsus rehvid mujalt osta, siis tuli kogu valik üle vaadata. Uurisin Tehnikamaailma rehvitesti. Uurisin muudki. Valisin TM #1 rehvid ehk Continental IceContact 2 ja tellisin ning maksin ära - kinnitati, et tuuakse järgmisel päeval koju. Uhh. Tehtud.
Järgnes telefonikõne, et kahjuks neil siiski pole neid rehve ja mul on valik kas oodata 15. novembrini või valida midagi muud. Ei riskinud nii kaua oodata ja valisin Bridgestone Noranza 001 mudeli, pealegi veidike odavamad. TM #3 kohal. Olin rahul ja teatasin Hondale, et rehve ma neilt ei soovi, kuid paneks vahetuse aja novembri algusesse. Jäi 2. november. Arvestades ilmaolusid, selgus, et olin vahetuseks leidnud ideaalse päeva - täpselt siis, kui tuli lumi maha.
Aga siis... selgus, et lumi on maas ja ilm on kehva, kuid ostetud rehvid ei ole üldse õiges mõõdus. Mitte ligilähedaseltki! Mõõdud olin ma võtnud Honda pakkumiselt, mille nad mulle minu autole saatsid. Siinkohal ei saa mainimata jätta, et Tk ikka ütles, et vaataksin sobivad mõõdud auto manualist üle, kuid see tundus mulle üleliigne tegevus. Ettevõte, kes pool aastat tagasi auto müüs, võiks õigeid mõõte teada. Eks sain siis nüüd selle viie minuti säästetud aja arvelt, et manuali kätte ei tahtnud võtta, kaks päeva joosta ja asjaga tegeleda. Kuna kõik sattus ka kõige hullemasse rehvivahetuse aega, siis oli nii kiire ja kõigil ülekoormus. Õnneks Honda (Catwees, kui täpsem olla), tunnistas oma viga ja tegi kõik endast oleneva, et olukorda parandada. Mu ostetud rehve nad küll välja vahetada ei saanud, aga pakkusid järgmiseks päevaks uusi õiges mõõdus rehve hea hinnaga ning ka kohest vahetamise võimalust. Kiidan klienditeenindust, tõesti (ilusti vabandati ka). Ja ka rehvitakso, kes ei suutnud oma imestust varjata, et olin nii vales mõõdus ostu teinud (õnneks nad nägid mu blonde juukseotsi), suhtus asjasse arusaavalt ja võttis ostu tagasi. Lõpp hea, kõik hea. Talverehvid all, ise targem ja kogemuse võrra rikkam, aga tegevust jagus. PS. õige mõõt on 185/60R15. 

Kommentaare ei ole: