laupäev, oktoober 22, 2016

The greatest sins in human history were committed in the name of love

Vahepeal oli mul kino nädal. Aga kuna sellele järgnes igal-õhtul-üritus-nädal, siis ei jõudnud sellest kinonädalast varem kirjutada. Kolm filmi seitsme päeva jooksul. Mustamäe Apollo kino.

Teesklejad. Eesti film. Väga mirtelpohlalik minu meelest. Selline natuke creepy, samas veniv ja üheaegselt ka mitte liialt veniv. Psühholoogiline aga mitte liialt keeruline. Viis aastat tagasi oleks öelnud, et Eesti filmi kohta täitsa hea, kuid vahepeal on nii meeletult palju tõeliselt häid filme tehtud, et nüüd ütleks pigem keskmine. Kodus ilmselt ei vaataks, aga kinno sobis.

Tüdruk rongis. Mu eelmise aasta lemmik raamat, seepärast tahtsin kindlasti kinno vaatama minna. Pettusin, sest esiteks polnud enam põnev (daaa, ma ju teadsin lõppu :-)) ja teiseks film minu arust ei andnud raamatut edasi. Kui küsida, kas midagi oli muudetud, siis vastus on ei, sisu vastas üpris hästi raamatule, kuid kuidagi seda tunnetust ei osatud edasi anda, mida raamat pakkus. Raudselt raamatuna parem kui filmina.

Inferno. Tom Hanks. Sellega oli naljakas lugu. Ma tegelikult tahtsin Sully't vaatama minna, aga viitasin sellele kui Hanksi filmile. G siis ütles, et reede õhtul mängib see film, võib minna. Selgus aga, et vahepeal oli kinos üks Hanksi film vahetunud teise vastu - Sullyt enam polnud ja oli Inferno. Noh, teadmises, et ta ei ole peaosaline halbades filmides, otsustasime ikka minna. Esimesed 15 minutit kinos oli mul tunne, et misasi see on! Ja kas tõesti? Selline film? Mingi jura!? Aga pean tunnistama, et siis läks täitsa heaks. Nendest kolmest filmist pean kindlasti seda parimaks, sest oli inimlikkust, oli põnevust, oli maailma, oli pöördepunkte. Tom Hanks on ikka kindlapeale minek, kuigi see polnud nüüd ka tema parim film.

Selline see kinonädal oli. Et tasakaalustada ruumisviibimist, sõitsin paar päeva hiljem veel Eestimaal ringi ja üritasin sügist jäädvustada. Filmid, sügisesed värvid, head toidud, küünlavalgus ja kuum tee. Need on osa sügisest, mida suvelõpus peale piiramatut rahmeldamist täitsa ootan!
Kommentaare ei ole: