pühapäev, september 04, 2016

Tähti täis on öö

Nii vähe kui sellel suvel pole ma ammu kirjutanud.
Nii palju kui sellel suvel pole ma ammu puhanud.
Eestis.
Kokku puhkasin suvekuudel kolm nädalat ja seejuures enamuse ajast Eestis - üks väike põige oli Lätti ja üks Soome (kui hästi läheb, siis ma ikka ühel päeval panen need muljed ka kirja). Põhjuseid, miks see suvi selliseks kujunes on mitmeid, aga ma olen ütlemata rahul, et kõik nii läks. Päike ja meri ja ujumised ja kaunid vaated ning unustamatud hetked olid kõik osa sellest.

Minu Jazzil täitus esimene suur juubel - 10 000 km on läbitud. See sai täis kui Hugoga olime tagasiteel vahvalt päeval Jägala joa ääres, kust leidsime päevakoer Mustu ja liblikas Kirju. Pisike Kollane (= Jazz) on olnud üle ootuste tubli ja olen temaga äärmiselt rahul. Kes küll nii targa valiku oskas teha ;-) Üks postitus autost on ka muidugi veel tulemas, eks näeb kas see juhtub sel aastal...arvestades mu kirjutamise tempot. Isegi hääletaja võtsin ükskord peale, sest vanaonu seisis tee ääres nii kurbade silmadega, et pöörasin auto kilomeetri pärast ringi ja läksin tagasi. Hea tunne oli pärast, et sai aidata. Loodan, et onuke jõudis ilusti oma sihtkohta.

Ühel laupäeval käisime Tõrvas. Linn, mis minu jaoks seostub lapsepõlvest ilusa marjaaiaga tädiga. Sugulane, kellel oma Haapsalu-Haanja tripil ikka külas käisime. Ta töötas raamatupoes, mis mulle meeldis, sest raamatuid on alati tore sirvida. Sel korral aga külastasime Tõrva suurimat üritust (ma arvan nii, kontrollida ei viitsi) - Tõrva loits. Ilm ei olnud kahjuks parim, kuid õnneks etenduse ajal ei sadanud. Üldmulje oli hea, aga ootused olid veidike kõrgemad. Esiteks oleks võinud olla eelinfo, et šõu hakkab alles teisest poolest ehk kell 10. Ja teiseks kui 3D laseršõu välja jätta, siis tulevärk jäi veidike lahjaks. Muus osas oli kõik super - tantsijad, Vennaskond, JMKE, Estonian Air, Mihkel Raua kommentaarid ja Eesti 25 tähistamine. Õnneks ei pidanud me ka öösel Tallinna tagasi sõitma, sest ööbisime väikses kämpingu majas Viljandis. Sai selle suve hommikusöök Viljandi lossimägedes ka tehtud. Ikka seal kena vaatega kohvikus.

Ühe nädalavahetuse aga veetsime Haanjas. Väga päikselises Haanjas. Ujudes. Puhates. Õunu korjates. Täiskuud ja tähti imetledes. Grillides. Viinamarju ja tomateid süües. Saunas käies. Öö läbi jutustades (öös on asju, eksole). Võru promenaadil jalutades. Munamäe vaadet nautides. Isegi väike jooksuring sai tehtud vaatamata tõusudele ja palavusele.

Aga muinastulede ööd tähistasime Pärnus. Kõigepealt õhtusöögiga Steffanis (ma vist polnud seal juba päris mitu aastat käinud) ja seejärel kontsertiga Valgerannas. Tulevärk oli veel halvemini korraldatud kui Tõrva loitsul - ei näinud üldse midagi. See-eest ilutulestik lõpus oli pikk ja võimas ning The Suni kontsert oli kõike, mida see alati on. Välja arvatud see seik, et esimest korda magasin ma kontserti alguse maha. No mitte ei maganud, istusin WC-s. "Ootab veel palju ilusaid maid" jäi seetõttu kaasa laulmata. G lubas seda veel kaua meelde tuletada. Mina, kes ma muidu 20 minutit enne bändi lavale tulekut alati juba lava ees olen. Eks kõigeks ole esimene kord...
Põhjaka Napoleoni kook
Elephants From Neptune Tõrva loitsul
Haanja tomatid
Munamäe torn

Kommentaare ei ole: