esmaspäev, september 12, 2016

Sügisviljad

Talu tomatid
Nojah. Sügisjooks jäi ära. Minul. Põlved andsid nii kõvasti märku, et nad pole selleks veel valmis, seega mis mul muud üle jäi kui neid kuulata. Oleks ehk tõesti selleks aastaks palju olnud, äkki järgmisel :-) Hea, et teisipäeval veel orienteerumist täiega nautida õnnestus. Ja mis ma kurdan, täna sai ka päikselisel mererannal 6 kilomeetrit jalutada, osaliselt veel jalad vees.

Aga ega jooks kogu elu pole, muud vahvat on ka toimunud. Eile näiteks käisin Jäneda laadal ja vaatasin laadaelu leti tagant. Ise küll ei müünud, kuid põnev oli jälgida. Kes tuli veini maitsma, kes tahtis kalja... kes ostis kohe hulgi, kes proovis ja proovis, kuid osta ei soovinud. Oli ka neid, kes ise veinitegijad ja tulid lihtsalt nippe küsima. Oli neid, kes nautisid laada melu. Pärast nägin ära ka talu, kus need veinid valmisid (metsik ploom oli lemmik vein) ja hiiglasliku tomati kasvuhoone. Ega ma tomatite söömisega tagasi ei hoidnud. Iga päev ju värskeid kasvuhoone tomateid ei saa!


Kui juba tomatitele jutt läks, siis võiks ka tšillide teema ära kirjutada. Siin ma kirjutasin istutamisest ja siin paar sõna kasvamisest ja võimalik, et olen veel maininud, aga praegu ei meenu. Tulemus oli igatahes see, et kodused kaks taime kasvasid pikaks, aga langetasid järjest alumisi lehti ning esimesed õied saabusid alles nüüd. Järva-Jaani taimedel on mõlemil peal täpselt üks tšilli. See eest üks taim, mis tööle sai, andis imekauni saagi ja neljapäeval saigi esimene isekasvatatud vietnami tšilli ära söödud. Tk kasvandus on muidugi suurem - lisaks vietnami tšillile leidub pisikest punast, habanerot ja scorpion'i tšillit, mis peaks olema maailma teravaim. Ei tea kas seda julgengi proovida. Üks pisikese punase "puu" sai mulle ka Pisikeses Kollases koju transporditud. Ilutseb nüüd laual oma punaste saakidega. Nagu mu tänane jäätise pulk kirjutas: tunne rõõmu pisiasjadest!


Kommentaare ei ole: