esmaspäev, juuli 18, 2016

Parim päev olla õnnelik

Renditud maja Võsul
Just selline silt rippus Võsul meie armsa majakese seinal, mille olime rentinud reede ööseks. Ja nii ongi, tasub olla õnnelik, sest see on lihtsalt nii hea tunne :-) Ilmselt jalgpallist ja veel mõnedest asjadest tulenevalt nautisin taas nädalavahetuse iga hetke. Seda vaatamata maailma sündmustele, mida ma parem üldse mainida ei taha, sest sellised asjad ei mahu mulle pähe. Aga tagasi positiivse juurde. Olin osalt mõtlikus, osalt rõõmsas, osalt romantilises ja osalt rahulikus meeleolus ning imetlesin koos kalli T ja S-ga Eesti ilu. Ja seda jagus...lausa 650 km jagu, mis kolme päevaga läbitud sai.

Otsustasin mais, et sel suvel ma pikemaid reise ei tee, ainult Pisikese Kollasega põikan natuke piiri taha. Oh, küll ma olen selle otsusega rahul, teeks endale või pai. Kuidagi poleks raatsinud nüüd mingi hetk veel Eestist kaugemale sõita, selleks ju tulevad jälle omad ajad. Teen hoopis midagi erakordset - puhkan see suvi kolm nädalat ilma suuremate reisideta.

Aga hästi, selle nädalavahetuse trip algas sõiduga Võsule. Kuna olin arvestanud Peterburi maantee bensukatega, siis tuli mulle kuidagi ootamatult, et Sakust sõites need tegelikult tee äärde ei jää. Ja Kuusalu Alexelas olid ka järjekorrad, seega ei hakanud sealgi peatuma ning nii saigi sõitu põnevust tekitatud - Võsu kandis bensukad puudusid ning laupäeva hommikul oli kilomeetrite mäng, kas jõuame Rakverre tankima või mitte. Sai mindud öko režiimile - kõik andurid ja konditsioneer välja, igaks juhuks võtsime autos ka voolujoonelised asendid ning pidurdamine ja kiirendamine olid rangelt keelatud. Välja vedas, ei pidanudki esimest autoabi katsetust tegema :-)

Rabarberi siider
Muidugi sellele eelnes veel üks ütlemata tore reede õhtu. Ega ma polnudki Võsul varem niimoodi pikemalt käinud. Saime endale majakese köögi ja terrassiga, kus valmistasime sisefileed, salateid ja hommikuks kaneelisaiu. Joogiks oli Integraali talu rabarberi siider ning T rabarberi viin. Nende mõjul venis õhtu lausa poole kolmeni huvitavamaid ja veel huvitavamaid vestlusi pidades. Elust, õnnest, suhetest, tööst ja paljudest muudest asjadest. Muidugi käisime ka rannas, kus mina kohe ujuma põrutasin. Väga minulik. Vesi muideks oli soe, tänan küsimast.

See kõik oli vaid algus ja järgnes Ida-Virumaa avastusretk, kuid midagi pole teha, praegu tuleb uni peale, seega jätkan teinekord...


Kommentaare ei ole: