teisipäev, märts 25, 2014

Passion for Projects

Märtsi alguses oli Rootsis, Helsingborgis just sellise vahva nimega üritus.

Helsingborg oli minu jaoks uus. Väike ~100 000 inimesega linnake Malmöst tunni ja mõne minuti rongisõidu kaugusel. Tundub lihtne, aga tegelikult oli Copenhageni lennujaamast päris raske leida, kuidas sinna rongiga saab. Masinad müüsid pileteid nii laevaga kui ka rongiga üle silla; kuskil polnud väljas rongiaegasid; isegi juhuslikult õigele perroonile sattudes saabus info, et selle Göteborgi rongi 4 vagunit lähevad Helsingborgi siis, kui rong juba ees oli. Brrr... oi ma olin pahane. Igatahes õnnestus üpris edukalt kohale jõuda.

Ilm oli kaunis kevadine, aga linn ise nagu iga teine. Meenutas pigem Soomet kui Rootsit. Igatahes Stockholm ja Malmö jätsid mulle parema mulje. Kuid see on üpris pealiskaudne hinnang, sest tegelikult ei jäänud linnaga tutvumiseks üldse aega, kui välja jätta 2 km jalutuskäik esmaspäeva hommikul hotellist konverentsi alasse umbes 20 kraadises kuumuses seljas talvejope. Vaatamata talvejopele (mis varsti seljast läks) oli tegelikult päikest väga hea meel näha :-)

Aga nüüd ürituse juurde... Ma ei hakka mainima ühegi esineja nime, sest keegi neist ei jätnud nii meeldejäävat muljet. Küll aga jagan lihtsalt saadud lühimõtteid.

Loeng teemal, et matemaatika ja mõõtmised peaksid otsuseid toetama:
- Sul on rohkem andmeid kui arvad
- Sa vajad vähem andmeid kui arvad
- Sul võib olla vaja teisi andmeid kui arvad
Vahel mõõdetakse valesid asju (näiteks kulu või tulu? arendus või hooldus?)
Uuringute järgi naeratavate inimeste läheduses riskijulgus kasvab.

IKEA toodab aastaga 300 miljardit A4 lehte. Kui ei oleks andmebaase ning need tuleks kõik välja printida, tekiks neil igal aastal 30 km kõrgune paberite virn.

Õige mõtlemine (right mindset) on olulisem kui protsessid.
Õhkkonnas, kus on ohutu teha vigasid, õpivad inimesed kiiremini ja saavutatakse kõrgem kvaliteet.
Kui kõik on kontrolli all, siis liigud liiga aeglaselt.
100% ennustatav = 0% innovatsiooni.
Suhtle. Ole aus.
Õnnestunud projekt on see, kus kõik osapooled on lõpus õnnelikud.

Keep delivering to learn what they really need! (big projects always fail)
It's amazing what you can see when you look. (Yogi Berra)
Structure your change around what happens in people's heads.
Prepare -> unfreeze -> move -> refreeze (kui poole liikumise pealt muudatuse sisseviimisel "kumm lahti lasta", kukutakse algusesse tagasi)

Lisaks sai osaletud väga põnevas Tzatziki workshop'is.  Esialgu oli ehmatav näha laudadel toiduaineid. Enda arust ei olnud kokakooli tulnud, kuid tegelikult kujunes töötuba huvitavaks. Töötati neljas meeskonnas, kus kõikidel oli sama liikmete arv, sama retsept, samad töövahendid ja toorained, kuid erinevad nõudmised tööle ning otsustusõigused.
Pärast saime teada, et vaadeldi nelja olukorda:

- high control, low demands
- high control, high demands
- low control, low demands
- low control, high demands
Uuringute järgi on kõige tulemuslikum meeskonna töö, kus on palju otsustusvabadust (low control) ja kõrged nõudmised tööle. Need inimesed on aktiivsed, võtavad tööd väljakutsena, motiveeritud jne. (Rootsis on 20% töökohtadest sellised.)
Üks ohtlikumaid on aga vähe otsustusvabadust ja kõrged nõudmised - inimesed on stressis, põlevad läbi ja saavad nii psühholoogilisi kui ka füüsilisi haiguseid. (Rootsis on 32% töökohtadest sellised.)

Kommentaare ei ole: