pühapäev, juuli 19, 2009

From one beach to the other (Lõuna-Portugali rannik)

Teeme nüüd nii, et kõigest halvast ma ei kirjuta! Või noh, raskest. Sellele ma ei mõtle. Aga nii palju on ilusat ja seda tahan jagada :-)

Nimelt oleme kaks ja pool päeva Portugali lõunarannikut avastanud. Esimene päev Farost idasse Hispaania piirini välja ja teine päev Farost läände Euroopa mandri kõige edelapoolsema punktini välja. Ja mulle meeldib. Ilus on! Portugal on vist tõesti üks mu lemmik riike Euroopas. Üks koht, kuhu tahaks tulla tagasi ja tagasi, et veel ja veel avastada. Seekord muidugi jäi reis eriti lühikeseks (pidin piletid ära muutma ja täna juba tagasi sõitma hakkama :-( ), aga see pole viimane kord ja siia tuleb tulla lausa kolmeks nädalaks! Need armsad valged majad, lilled, lõputud liivarannad, kaljudega rannik... Ja ilus keel (mida ma ikkagi peale Brasiiliat edasi õppinud pole).

Aga algusest siis. Faros sain kokku Dejani (olen elus varem ühe korra näinud) ja Vascoga (polnud varem kohtunud) ning elame siin Vasco korteris. Muuseas sain lausa oma toa ja vaade on toa rõdult tõeliselt kaunis! Tuli välja, et linnas on parasjagu mingi tsiklite üritus, seega 20 000 tsiklit on kokku tulnud. Neid tõesti liigub siin hulgi.

Esimese päeva peatused:
- Fuseta (armas lahesopp, paadid ja luited)
- Praia do Barril (pisike rongike viis ookeanini, seega jälle ookeanis ka ujumas käidud!)
- Tavira (ilus linnake)
- Santo Antonio rand (Hispaania piiri lähedal, lõputu vaade valgele liivale ja mägedele ning valgete majadega külakestele)

Teise päeva peatused:
- Albufeira (kuulus kuurort, seega suhteliselt turistikas, aga rannad on väga ilusad - kaljude ja kivide vahel kaunid liivarannad)
- Portimao (aina kenamaks läks, endiselt kaljud)
- Lagos (üks kaunimaid kohti üldse Euroopas! Siin tegime kaljude ja kivide vahel ka ühe paadisõidu. Imeline, no tegelikult ka :-) )
- Cape St. Vincent (Euroopa mandri kõige edelapoolsem koht, kus vaatasime päikeseloojangut). Tegin kokku 21 pilti päikesest ;-)


Kommentaare ei ole: